Bemutatkozás
Alapítványunkat a Fővárosi Bíróság 1991. október 22-én bejegyezte 2216-os sorszám alatt. Alapítók: a Cseppkő Utcai Gyermekotthon, az Elektorcentrum Kft. (1998-ban felszámolással megszűnt), és egy szülő, mint magánszemély.
Alapító Okiratunkat több esetben módosítottuk, annak érdekében, hogy mindinkább megfeleljünk a korszerű követelményeknek, elvárásoknak, hogy maximálisan tudjunk segíteni a Pitypang Utcai Iskolának céljai elérésében!
Célunk az, hogy iskolánk életét színesebbé tegyük újabb taneszközök beszerzésével, berendezését korszerűsítsük új bútorok beállításával, hogy oktatási segédeszközeink száma és minősége a kívánalmak szintje felé haladjon!
Alapítványunk 2000. február 2-a óta közhasznú szervezet. Vállalkozói tevékenységet nem folytatunk. Az alapítás évében az induló vagyonunk 175 000 forint volt, a 2004. évi főkönyvi kivonatunk már közel hárommilliós költségvetést, pénzmozgást mutat! Bevételeink a személyi jövedelemadó 1 %-os felajánlásaiból, illetve egyéni támogatásokból tevődik össze.
Mivel közhasznú szervezet vagyunk, így minden támogatónknak lehetősége van fizetendő adóját csökkenteni, a törvényben előírt százalékkal. Ahhoz, hogy az igazolást a befizetett összegről kiadhassuk szükségünk van a befizető személy, vagy cég pontos nevére, címére és adószámára. Ezen adatokat kérnénk szépen feltüntetni a postai befizetési csekken, illetve átutalások alkalmával is.
Kovács Ildikó
kuratóriumi elnök

Adatok
Az Alapítvány Kuratóriumának tagjai:
Elnök:  Kovács Ildikó;
Titkár: Lajos Judit
Tagok: Bárány Csilla, Lajos Judit, Pusztai Ákos, Fülöp-Gyetvai Éva, Erdős Klára
Pitypang Alapítvány
Adószám: 19675008-1-41
Számlaszám: 11703006-20035396-00000000

PITYPANG  ALAPÍTVÁNY
Alapítvány neve:                   Pitypang Alapítvány
Képviselő:                             Kovács Ildikó  kuratórium elnök
Székhely:                               1025 Budapest, Pitypang u. 17.
Adószám:                               19675008-1-41
Közhasznúsági fokozat:        közhasznú szervezet
Rendelkezés 1%

Tisztelt Szülők, Hozzátartozók, kedves Támogatók!

Ismét közeleg a magánszemélyek személyi jövedelemadó bevallásának határideje, amikor lehetőségük van adójuk 1% – áról szabadon rendelkezni.

Kérjük, ahogy az elmúlt évek során, idén is gondoljanak ránk! Az Önök nagylelkű segítségével tudjuk a Diákok életét szebbé, könnyebbé varázsolni. Köszönjük szépen!

Pitypang Alapítvány számlaszáma:                                      11703006 – 20035396

Adó 1 % felajánlás esetén a technikai szám (adószám):  19675008 – 1 – 41

Támogatásukat hálásan köszönjük!