Mi a drámajáték? -Milyen hatással van a gyerekekre?

Nem tévesztendő össze a színjátszással.

A drámapedagógia élményen alapuló cselekvéses tanulás. Célja az egész személyiség harmonikus és differenciált fejlesztése a játékokon keresztül. Feladata a személyiség formálása, kapcsolatfelvétel, kapcsolattartás, közlés megkönnyítése, a feszültség oldása. A dramatikus játékok tulajdonképpen „gyermeképítő” játékok, szocializációs (önismeret, társismeret, feszültségoldás), de segít a tisztább és kifejezőbb beszéd kialakításában is. Természetesen nagy fokú kreativitásra nevel.

A szerepjátékról, élethelyzetek játékos feldolgozásáról is szólnak drámajátékok, amiből persze tanul felnőtt és gyermek is egyaránt.

Komplex, mert szemléletként a játékot beemelve a többi tantárgynál is megjelenik.

-Nálunk mit jelet ez?

Heti egy teljes drámaóra, amit csoportbontásban fogunk megtartani, hogy jobban oda tudjunk figyelni a gyerekekre.

Egy karácsonyi és egy Anyák napi műsorban is nyomon követhetik a szülők a gyerekeke fejlődését.